14 stycznia 2015

Nagłośnienie - europejski standard w hotelu

Dobry hotel, to hotel o podwyższonych standardach. Jednym z elementów wchodzących w zakres owych standardów, jest dziś nagłośnienie. Wszystko to po to, by uatrakcyjnić, a jednocześnie umilić wypoczynek hotelowym gościom.

Źródło: freeimages.com

Przebywający w hotelu ludzie mają wówczas okazję posłuchania delikatnej muzyki w tle, która umila czas, np. osobom spożywającym posiłek w hotelowej restauracji, czy korzystającym z uroków i dobrodziejstw sauny. Relaks, odprężenie i komfort - oto najważniejsze zadania, jakie spełnia system nagłośnienia we współczesnych, nowoczesnych hotelach o europejskim standardzie.

Mogło by się wydawać, że zainstalowanie takiego systemu może obciążyć hotel sporymi kosztami. Jest jednak inaczej. Funkcjonalne i jednocześnie prawidłowo podłączone nagłośnienie nie oznacza dla właściciela hotelu, że musi zainwestować olbrzymie pieniądze.

Za naprawdę przyzwoitą cenę, można dziś zatrudnić firmę, która rzetelnie, sprawnie i w sposób fachowy zamontuje wysokiej klasy system nagłośnienia.

System ten, by w pełni spełniał swoją funkcję powinien być zainstalowany tak, by w różnych pomieszczeniach istniała możliwość zmiany głośności, w tym i możliwość wyłączenia muzyki przez klienta (np. w jego pokoju) oraz co oczywiste, przez obsługę hotelową.

Dobre tło muzyczne jest tak dobrane, by w różnych strefach hotelu było odmienne - różne w SPA, recepcji, jeszcze inne w hotelowej restauracji, garażu, etc. To system o swego rodzaju strukturze strefowej, dzięki czemu możliwe jest nadawanie także komunikatów słownych wprost z pulpitu mikrofonowego znajdującego się w recepcji (lub w innym punkcie najwygodniejszym dla obsługi hotelowej). Dzięki temu nadać można różnego rodzaju komunikaty porządkowe czy przywoławcze przeznaczone wyłącznie dla danej strefy, czy pokoju.

Aby możliwe było stworzenie takiego właśnie systemu, potrzebne jest umieszczenie w  danym pomieszczeniu specjalnego włącznika (czy też wspólnego włącznika dla danej strefy, czy obszaru) na ścianie, a także optymalnie regulatorów głośności. Dzięki takiemu włącznikowi wybrać można konkretny program oraz ustawić głośność tła muzycznego, jakie będzie towarzyszyć gościom hotelowym w danej strefie.

Muzyka tła może być również ustawiana wprost z centrali nagłośnienia, dzięki przełącznikom, jakie znajdują się na niej.

Wybór konkretnego sposobu ustawiania tła nagłaśniania zależy od preferencji, jak i od potrzeb wynikających ze specyfiki hotelu (może to być na przykład hotel w zabytkowej kamienicy jak hotel Gal w Tarnowie, który wymagał dedykowanego systemu nagłośnienia), czy potrzeb jego gości. Niezależnie od tego, jaki sposób się wybierze, jest to sprawa przydatna i bezwzględnie doceniana przez gości.

2 komentarze:

  1. Jestem ciekawa jak będzie wyglądała motoryzacja za 30-40 lat. Już przed 2000 rokiem snuło się teorie na temat bezobsługowych aut, przemeszczających się z punktu A do punktu B bez udziału kierowcy :-) Miało się to nijak do rzeczywistosci. Dzisiaj oprócz designu producenty prześcigają się w coraz mniejszym "teoretycznym" spalaniu auta, oraz w maksymalizacji różnych niepotrzebnych systemów przez które często trzeba odwiedzać autoryzowane serwisy. Według mnie motoryzacja podąża trochę nie tą drogą którą naprawdę powinna... Wyniki spalania często fałszowane itp. :-(

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawy jestem co się stanie z tym za 30 lub 40 lat. Tzn. czy zmienią się oczekiwania, czy nadal będzie to ważne dla gości. Coś jak z WiFi, dzisiaj to standard, kiedyś nie.

    OdpowiedzUsuń